Nan optipro 1 najbardziej wartościowy pokarm dla dzieci

Mleko modyfikowane nan optipro 1 powstało z myślą o młodych matkach oraz ich nowo narodzonych dzieciach. Dzięki wieloletnim badaniom nad naturalnym mlekiem matki powstało mleko modyfikowane świetnie nadające się do karmienia dzieci. Często zdarza się tak, że jedynym rozwiązaniem karmienia naszego dziecka jest mleko modyfikowane. Jednym z takich przypadków jest galaktozemia, czyli choroba genetyczna, która uniemożliwia naszemu dziecku trawienie galaktozy w naturalnym mleku matki. Kolejnym schorzeniem uniemożliwiającym karmienie piersią jest niedobór laktazy, który odpowiada za trawienie laktozy. W tego typu sytuacjach podaje się noworodkom mleko początkowe nan optipro 1, które kupisz w sklepie internetowym. Jest to mleko niezawierający substancji szkodliwych dla dziecka i z powodzeniem można je włączyć do diety niemowlaków. Nan optipro 1 jest preparatem bez laktozy polecany niemowlakom odreagowującym nietolerancję wynikającą z problemów gastrycznych.

Czym różni się mleko modyfikowane od naturalnego mleka matki?

Aby zachęcić do zakupu mleka modyfikowanego, ich formuły ulegają ulepszeniu. Naukowcy, którzy są świadomi niedoskonałości mleka modyfikowanego, z roku na rok ulepszają jego skład tak, aby w sposób maksymalny był zbliżony do mleka matki. Jednym ze składników, który polepsza jakość mleka w proszku, jest DHA, czyli substancja wspierająca pracę mózgu dziecka. Kolejnym składnikiem wyróżniającym mleko modyfikowane są bakterie, które korzystnie wpływają na pracę jelit. Oczywiście mleko matki jest bezkonkurencyjne i niezaprzeczalnie lepszym produktem od mleka w proszku. Niestety jest wiele przypadków, kiedy mleko matki musi zostać odstawione i zastąpione przez mleko modyfikowane.

Wartości odżywcze mleka modyfikowanego

Głównymi składnikami mleka modyfikowanego jest laktoza, koncentraty serwatki, odtłuszczone mleko w proszku oraz oleje roślinne. Mleko modyfikowane zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe, probiotyki, witaminy oraz sole mineralne.