Nan Optipro 1 – co warto wiedzieć przed zakupem

Nan optipro 1 jest to produkt mlecznym w formie proszku. Zastosowanie znajduje wśród karmienia niemowląt od ich urodzenia. Można powiedzieć, że jest to zamiennik dla dzieci, które nie mogą być karmione z różnych przyczyn piersią. Również dobrze może służyć jako dodatek do pokarmu. Nan optipro 1 został zaprojektowany tak, by dostarczyć każdemu dziecku wszystkich niezbędnych witamin i minerałów od samego początku życia, dzięki czemu pozwala na dobry rozwój każdego niemowlaka. Prócz zbilansowanych witamin i minerałów służących do dobrego rozwoju kości oraz ogólnie ciała, dodatkowo zapewnia także rozwój całego układu psychofizycznego. Należy dodać, że Nan optipro 1 nie zawiera oleju palmowego.

Zastosowanie Nan Optipro 1

Mleko można stosować już od początku narodzin dziecka. Warto również zwrócić uwagę na skład produktu, z tego też względu, że może zawierać składniki, które powodują nadwrażliwość u dziecka, przez co nasili się alergia.

Przygotowanie do spożycia

Gdy zaczniesz rozrabiać mleko Nan optipro 1, pamiętaj, aby wpierw dokładnie umyć ręce, ponieważ dziecko od narodzin jest bardzo podatne na różnego rodzaju infekcje. Następnie umyj smoczek, nakrętkę oraz całą butelkę, w taki sposób, by pozbyć się wszystkich pozostałości, które zostały po ostatnim karmieniu. Całość również warto wygotować, (około 3-5 minut). Po tym czasie przykryj butelkę wraz z resztą niezbędnych rzeczy, by nie dostawały się tam żadne niepożądane substancje. Odkryj w momencie, kiedy stwierdzisz, że przyszła pora karmienia.

Następnie zagotuj wodę, która z kolei będzie musiała ostygnąć przez jej zastosowaniem. Zwróć uwagę na tabelę karmienia podaną na pojemniku odnośnie ilości wody, jaka przysługuję na daną porcję pokarmu. W przypadku odmierzania proszku należy posługiwać się wyłącznie miarką dołączoną do opakowania, pamiętaj, by upewnić się, że miarka jest sucha w momencie nabierania pokarmu. Zwróć wtedy także uwagę na ilość miarek, jakie musisz wsypać do butelki zgodnie z tabelą karmienia odnośnie wieku, w jakim jest twoje dziecko.

Zawartość należy zużyć w ciągu 3 tygodniu od momentu otwarcia produktu, dodatkowo należy pamiętać, aby szczelnie zamykać torebkę po każdym użyciu.